| Deniiiiii14 a întrebat:

Buna,stie cineva cum se schimba parola de la WiFi?

4 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Difera de la router la router, dar in principiu trebuie sa fii conectat la router, adica sa ai conexiune si sa accesezi setarile router-uli. Daca ai TP Link de obicei adresa pentru setari este tplinkwifi.net iar daca nu ai mai umblat in setari atunci cand ai configurat router-ul, numele de utilizator si parola sunt ambele "admin". De acolo faci click pe "Wireless" (din panoul din stanga) si apoi pe "Securitate wireless". De la "parola wireless" poti schimba parola. Nu uita sa faci click pe "Salvare".

| sierra1 a răspuns:

Accesezi routerul (prin fir, fizic la portul LAN al routerului) intri cu contul de admin și schimbi ce ai de schimbat

| sierra1 a răspuns:

Mai tragi cu ochiul și aici:
https://www.tp-link.com/ro/faq-399.html

| PainTech a răspuns:

Salut!
Ne poti spune modelul (sau macar firma) routerului pentru generarea unei liste de instructiuni exacte?