| Elenammm a întrebat:

Sunt studenta și stau intr-un cămin studențesc la un etaj unde nu pot prinde internet. Ce soluții există? Pot cumpăra un router? Pentru a moda router-ul este nevoie de cablu de internet? Căminul este dotat cu internet, însă nu prind.

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Pai daca nu prinzi internet problema este de la provider trebuie sa vb cu administratoru caminului ca si la etj unde stai tu sa ai internet. La alt etaj daca te duci cu laptopu poti avea internet?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cumpara-ti antena WiFi si un router. Este cea mai ieftina solutie: http://www.emag.ro/antene-retelistica-accesorii/c
Ia-ti o antena mai puternica. Daca este posibil de exterior. Routerul il legi la un PC si-l setezi.Nu este greu. Scrie in instructiunile rouerului. Trebuie doar sa setezi o parola cu care sa se poata conecta un device. Nu trebuie modat.
Un sfat: nu da parola la multi. Scade latimea de banda si implicit viteza ta de lucru.

| RAY a răspuns:

Da tragi cablul pana la tine in camera si cumperi un tplink si gata

| K0sti a răspuns:

Abonament Orange, Vodafone, cu stick!