| AdinaELA a întrebat:

Tocmai am reinstalat windows-ul (XP-SP2) si nu mai pot instala Messu'...imi apare asta: "Yahoo! Messenger is unable to download files needed for installation.Please check firewall settings and retry installation."

Help! Am nevoie de mess...netu merge.nu stiu care e problema sad

14 răspunsuri:
| darkrider a răspuns:

Nu are treaba Windows-ul cu faptul ca nu poti descarca Mess-ul.
Daca alte programe au mers instalate, trebuie sa mearga si mess-ul, toate au o rezolvare.
Dupa cum scrie la tine, e o probleme din Firewall, incearca sa dezactivezi firewall-ul, apoi vezi daca merge sa descarci mes-ul.
Bafta!

| darkrider a răspuns:

Eu zic ca faci mare greseala, ai sa vezi ca nu se va rezolva, desi iti doresc sa se rezolve, dar nu cred ca e windows-ul problema!

| darkrider a răspuns:

Ma bucur ca s-a rezolvat.
Mult succes in continuare!

| chelie91ptm a răspuns:

Nu ai instalat bine. incearca sa iei alta versiune de mess, daca nu merge mai formateaza inca odata cum trebuie.

| AdinaELA explică:

Firewallu' este OFF...versiunea asta de mess (Mess 9) o am de mult timp si nu mi-a facut niciodata probleme.Ba mai mult, e sigura care nu da nicio eroare. O sa instalez windowsul din nou. Multumesc de raspunsuri! happy

| AdinaELA explică:

Ok! Mersi mult! Am renuntat la ideea de a reinstala windows-ul! Am gasit o alta versiune de mess care nu imi da erori si s-a instalat cu succes! Acum, marea enigma a ramas faptul ca mess 9 cu care nu aveam nicio problema nu se mai instaleaza...dar deja nu mai conteaza. Sper sa nu mai fie probleme cu alte programe.Pana acum a fost ok. Mersi! happy

| JojoMuc a răspuns:

Du-te si dezactiveaza FIREWALLU!

Funda big grin

| MariusFlorentin1995 a răspuns:

Si mie la fel :~ ia yahoo 10 sau 11 ca 9 nu merge

| AlexTbK a răspuns:

Probabil situ respectiv are virusi? daca iti zice ceva di firewall

| Costitzu a răspuns:

E ceva de la firewall.Du-te la Start in bara jos,Dai la Control Panel. dupa dai pe clasic view undeva in stanga de tot ar trebui sa fie, si cauta un icon cu Windows firewall, dai pe el si bifeaza casuta OFF! De aici incearca poate merge downloadarea messului si instalarea acestuia.

| Bicaaa9 a răspuns:

Mersi frumos! aceeasi problema mi se intamplase si miesigh am revendicat-o cu ajutorul vostru