| voicuadelina a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine! Cum se scrie un E-mail... Va rog frumos sa nu radeti...
Dati-mi pasii...
Dau fundita :*

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Buna!
Urmareste acest tutorial cum se scrie un email:
http://www.youtube.com/watch?v=qG5cCctc79M

| Vl4dootz a răspuns:

Yahoo!
Intri in cont si vezi sus in dreapat Compose Message dai click pe el.
La To scrii adresa de mail a persoanei cae vrei sa-i trimiti email.
La CC nu scrii nimic.
La SUBJECT scrii subiectul (ex: Buna)
Apoi scrii mesajul si vezi ca sus in dreapta ai un buton pe cre scrie Send
dai pe el si gata ai terminat.
Bafta!

| Λl๓a a răspuns:

Intri pe Email, te loghezi, dai pe "Compose a message" si scrii pe primul rand pentru cine(ID), pe sl treilea subiectul iar pe spatiul cel mai mare scrii mesajul. Ca sa adugi un fisier dai pe "Atachament" pe acolo pe undeva. Ca sa trimiti dai send. (butonu e sus daca ai windows 7, jos daca ai windows XP) Te descurci tu. Funda?

| StephyMonster a răspuns:

Pe yahoo: 1.iti scrii username-ul, parola si intri pe cont. 2.Intr-un colt din partea stanga, scrie undeva "Compose Message" [sub"WHAT'S NEW]; dai click pe compose message 3.acolo,unde scrie "to" scrii e-mailul persoanei cui vrei sa i-l trimiti; la "cc" nu scrie nimic; la "subject" scrie subiectul, adica despre ce e vorba in mesajul tau, de ex:daca vrei sa trimiti poze, pui subiectul "poze" etc. 4.in spatiul liber, scrii mesajul; 5. dupa ce ai terminat, undeva langa "compose message" scrie "send". 6.iti va aparea acolo "sending" si asteapta sa se incarce, apoi acolo iti va arata mailul si daca e corect, dai click pe "done". atat (: sper ca te-am putut ajuta! Uite si poze ca sa iti fie mai usor http://img14.imageshack.us/img14/5593/1330unreadsweet.png http://img195.imageshack.us/img195/4406/1330unreadsweet1.png

| delia1999 a răspuns:

1.intra pe mail.yahoo.com
2.vei gasi in stanga sus a paginii undeva unde scrie COMPOSE MESSAGE.
3 apa sa clik pe COMPOSE MESSAGE.
4. iti va aparea :TO: (completezi adresa de email cui vrei sa ii trimiti emailul
:CC (poti sa nu scrii nimic)
:SUBJECT : (scrii subiectul emailului)
5.pentru a trimite folderul (sau ce vrei sa trimiti prin email ) dai ATTACH, si selectezi
6. dupa ce ai terminat, dai SEND (il gasesti deasupra la ''TO''
7.ASTFEL AI TRIMIS EMAILUL
Sper ca te-am ajutat! big grin

| XXXpavel22 a răspuns:

La profil