| Akid a întrebat:

am auzit ca exista un anumit cablu sau ceva care se conecteaza la calculator si prin el poti vedea tv la calculator
thinking
ceva de genul
stiti cumva cum ii zice si cam cat costa cu aproximatie?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este vorba de un tv-tuner și costă undeva la 100-150 ron.
Pa, pa.

| Mary496 a răspuns:

E un cablu HDMi.Pretul chiar nu stiu sa ti-l spun, dar fiecare calculator sau televizor are o mufa speciala.Intai analizezi intrarea la PC(un trapez, de obicei albastru sau negru) si cea de la TV. Apoi cauti la magazin sau ii intrebi pe cei de acolo

| nisi1t a răspuns:

Ai nevoie de un Tuner TV preturile sunt diferite in functie de model poti sa vezi cateva modele pe link-ul asta:
http://profitshare.emag.ro/....../click.php

Iti recomand un tv tuner intern cele pe USB au o calitate foarte slaba si nu lua pe cel mai ieftin

| Akid explică:

Si imagini daca se poate
happy

| DeepInDarkness a răspuns:

Stiu despre ce vorbesti eu am se numeste tv tunner
era dat cu tot cu calculatorul si nu stiu sa-ti spun ca costa!

| DeepInDarkness a răspuns:

Intradevar este un cablu cu un cd si o telecomanda

| DeepInDarkness a răspuns:

Este un cablu, o telecomanda si un cd de instalare

| paulsefuteinbazadedate a răspuns:

TV Tuner. Si nu e un cablu

| wnikon a răspuns:

Da tv tuner are si telecomanda costa ff putin

| Kristi121_9260 a răspuns:

Există calculatoare fabricate cu televizor...nu la toate calculatoarele poti privi