| danyel_1802 a întrebat:

Am auzit ca la abonatii digi de televiziune nu merge chiar cum vreau ei, adica la ce se uita unul pe un TV se uita si celalalt, cand schimba unul postul TV, se schimba si la celalalt.
Exista vreo metoda ca fiecare sa se poata uita pe ce post doreste fara a fi influentat de celelalte televizoare din casa?

4 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Pai tu vorbesti de aparatul ala de la digi.Asa este nu poti vedea 2 programe opuse la tv odata de la acelasi aparat.Mai de mult la inceput au fost aparate cu 2 cartele si puteai vedea la el 2 programe total opuse.Dar s-au facut doar cateva si nu s-au mai fabricat. Daca vrei sa vezi 2 programe la 2 tv trebuie sa-ti iei 2 aparate digi.

| dalia_7907 a răspuns:

Nu e asa.eu am digi, si am 2 TV-uri.Nu are nicio legatura unul cu altul.

| iulia7621 a răspuns:

Da merge.sora mea are 2 televizoare si merg pe diferite programe.cand au venit sa il instaleze i-a dat chestia aia mare ca un dvd si una mai mica dar a dat o diferenta de vreo' 100 lei(1 milion). asta a fost acum 2-3 ani
asta inseamna ca merge

| Piticuuu a răspuns:

Da,era vb de un aparat...numai stiu cum se numea... ceva in gen la DVD arata.si dupa ala se iau celelalte televizoare din casa ca este atasat la televizorul "central" si daca vei cumpara si pentru fiecare televizor numai e o problema.