| SecretName1234 a întrebat:

Am avut un program instalat in folderul cu poze si am dezinstalat acel program si acum folderul cu poze este gol.Si cand dau pe o poza imi apare mesajul asta:The item that this shortcut refers has been changed or moved.

Ce pot sa fac sa imi recuperez pozele?

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Incearca click dreapta-open with-windows photo viewer (sau select a program from a list).
De asemenea, poti intra in run ( scrii in casuta de cautare din start la W7 sau ai in start/dreapta la XP ) - scrii regedit - pornesti regedit-ul si cauti numele programului si stergi folderul lui. Atentie! Nu sterge altceva.
Poti de asemene a sa folosesti Advanced Uninstaller.
Cu Registry Cleaner, poti face automat ce faci in regedit.
Ultima solutie e sa reinstalezi windowsul, dar ai grija ca pozele sa nu fie pe partitia pe care o vei formata.

| sebitzu007 a răspuns:

Cu un program de recuperare si pozele sau sters din cauza ca le-ai lasat cu fisierele programului si cand il dezinstalezi el sterge tot din folder dar pentru restaurare incearca recuva