| Acaikus a întrebat:

Am avut un windows XP la care imi arata la fisierele video, audio, imagini... etc. extensia lor de exemplu:.mp4;.avi;.png;.jpeg... Acum am instalat alt windows xp dar nu mai imi apare denumirea extensiei. Este vreo modalitate de a faceo sa apara? dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Yandel a răspuns:

Te duci la folder options, si debifezi Hide extensions for known file types

1 răspuns:
| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. In Control Panel, in vedere clasica parca(nu mai am xp demult) ai Folder Options si cum a spus si antepostatorul meu, debifezi Hide extensions for known file types sau ceva de genul.