| Lycan a întrebat:

Am conexiune de internet de la RCS&RDS de 100mbps si HDD 7200 RPM.
Inainte descarcam pe ut0rrent cu 8mbps iar acum nu depasesc 1.4 mbps.
Ce as putea sa fac sa o maresc?

Răspuns Câştigător
| ZuzannaLuiza a răspuns:

Soft-ul de acel tip functioneaza pe modelul relatiei dintre useri

In functie de raportul Seed/Leech, viteza de download poate varia extrem de mult.
Modul de download nu are o asezare uniforma a datelor in cadrul pachetului, ci obtine datele in mod aleatoriu, cate un cluster de la fiecare user. Apoi verifica urmatoarele clustere de date pentru a putea umple resturile.
Astfel ca, daca atunci cand erau mai multi Seed (cei care au pachetul complet) descarcai cu 8MB/s, acum cand au ramas mai putini, sau au ramas Leech (cei care nu au pachetul complet) este normal sa ai o viteza mai mica. Ulterior, atunci cand pachetele tale vor fi identice cu ale tutuor Leeches, si nici un Seed nu va intra sa va furnizeze pachetul complet de date, veti ramane toti la acelasi progres de download.

Apoi mai exista problema generata de un router. Un router inseamna un pas in plus pentru retea pentru care trebuie exercitata metoda credentialelor. Aici iar se pierde din viteza.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Rds limiteaza viteza cand piratezi ceva des lucru specificat si in contract