| cristianzgz3 a întrebat:

am instalat wd vista inca o data si nu stiu, mi se pare ca nu se aude bine, nu stiu nu se aude sterio, exemplu: cand ascult radio zu,,, care mah poate ajuta va rog multumesc
windows 7 mi se aude foarte bine

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca iti merge bine pe windows 7 oare ce de folosesti vista? este un proiect ratat, au recunoscut-o si cei de la Microsoft.

| pYv a răspuns:

Incearca alt driver audio si fai si setarile la placa de sunet integrata/sau separat adica bifeaza 5.1 sau ce ai tu (iar pw windows 7 nu ai sa vezi tu sa se auda "foarte bine" sunetul pentru ca nu se aude din simplu fapt ca iti trebuie placa audio dedicata(altfel oricum l-ai seta tu ori se aud unele boxe cu un "soundround" ori mai incet decat celalte [si la vista e tot la fel cel mai bine se aude la xp ca nu e asa pretentios ca "noile Os-uri)