| Badea_Alexandra_1991 a întrebat:

am o intrebare am un telefon Samsung Corby si l-am scapat in apa acum imi merge, dar nu imi mai citeste cartela adica nu mai are nici unde semnal.As vrea sa il duc la reparat dar nu stiu unde il repara bine si sa nu fie nici foarte scump.Nu imi puteti spune un magazin unde se poate repara ieftin?
Dau Funda!
Urgent!

Răspuns Câştigător
| M29 a răspuns:

Buna. Daca l-ai scapat in apa iti recomand ca pana sa il duci la service sa il pui intr-o punga cu orez pentru minim 24 ore. Orezul atrage umeazeala si ai sanse sa il faci sa mearga fara sa platesti prea mult. Daca procedezi asa poti desface telefonul si pui in punga respectiva tot: baterie, telefon, cartela, card... Multa bafta!

| Badea_Alexandra_1991 explică (pentru M29):

Merci,dar mi-a mers si asa fara sa il pun in orez, dar daca o sa mi se mai intample sigur o sa stiu! Inca odata merci!

| M29 a răspuns (pentru Badea_Alexandra_1991):

Ma bucura faptul ca s-a rezolvat. Nu ai pentru ce;-)