| IonutPopa a întrebat:

am o intrebare daca am un telefon cu o baterie de 1500 mAh are ceva daca o inlocuiesc cu o baterie de 2100 mAh?

Multumesc si dau fundawinking

5 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Recomandat este sa folosesti o baterie originala de la producatorul telefonului. Asta daca nu vrei sa ai probleme

| IonutPopa explică (pentru SouLIce):

Pai ambele baterii sunt de la Samsung

| MateiSebastian a răspuns:

Nu are nimic atât timp cât tensiunea de ieșire este aceeași (de obicei bateriile de telefon au undeva la 3, 8 volți; oricum depinde de model). E un lucru bun daca ai 2100mAh, bateria o să țină mai mult decât înainte.

| IonutPopa explică (pentru MateiSebastian):

Vreau pentru un s3 mini

| MateiSebastian a răspuns (pentru IonutPopa):

Dacă bateria se potrivește în telefon și tensiunea e aceeași o sa meargă.