| OsOcAr a întrebat:

Am o intrebare
exista diferenta dintre Administrator de sisteme si administrator de retea, sau e unul si acelasi lucru?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In terorie aceste lucruri ar cam trebui facute de aceeasi persoana, insa ca si idee sunt 2 lucruri diferite.

Ca manager de retea de ocupi de tot ce tine de reteau locala si de conectarea la net.

Ca manager de sistem de ocupi efectiv de PC/server samd, sa ii instalezi SO, sa il configurezi, sa il securizeri

| OsOcAr explică (pentru suntserios):

Si cum se numeste persoana care se ocupa de toate aceste lucruri impreuna?

| suntserios a răspuns (pentru OsOcAr):

Nu exista un nume special, administrator de sistem cred ca e denumirea care le cuprinde pe ambele