| sylent123 a întrebat:

am o intrebare, probabil cam prosteasca dar sper sa primesc raspuns cat mai rapid.
Am un fisier.txt cu 20000 linii, eu am un cuvant pe care trebuie sa il pun la sfarsitul fiecarei linii si unul care trebuie sa il pun la inceput si e cam greu sa fac asta manual. are cineva vreo solutie pentru asta?
P.S: Dau funda la cel mai rapid si mai bun raspuns

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

\n este caracter de linie noua

deschizi fisierul intr-un editor de text si faci un replace la.

\n cu cuvant\n ca sa il pui la final
\n cu \ncuvant ca sa il pui la inceput

| DryIce a răspuns:

Uite un om cate singur isi face un wordlist (y), mai ai pana la triliarde de linii cat are unul serios, trebuie sa aiba dimensiune 1tb sa fie wordlist serios happy cauta crunch, asta scris automat in txt.

| GamerulcuProbleme a răspuns:

Acoperi linia cu sageata si pe urma da select all si scrii cuvantul sper ca ti-am fost de ajutor

| suntserios a răspuns (pentru GamerulcuProbleme):

Bun sfat, o sa ii stearga tot ce selecteaza