| Laur_NLv_1993 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare!
Vreau sa copiez un referat in word 2007 si cand ii dau paste mi se face scrisu foarte mare si mi-l pune pe 200 de pagini in timp ce referatu are doar 8! Ce sa fac ma chinui de o ora angryangryangry
Thx!

4 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Păi dăi click pe el copiel apoi caută sus acolo la scris şi apasă cât vrei, dar trebuie să îl copii pe tot să se vadă cu albastru.
Cred că ai înţeles, o zi bună!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De unde vrei sa-l copii? Da acest detaliu si o sa te ajut. Numai bine!

| silviu30 a răspuns:

Schimba Font Size.Dai la Home si schimbi de langa Font(Arial, Calibri) alea cu numere si dai un numar mai mic (10 sau 12) sau ctrl+shift+p si schimbi de acolo

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În documentul Word ( după ce ai dat paste şi ţi-a copiat textul respectiv ) intri la "Pornire" ( vezi pe grila de sus ), în capăt dreapta dai click pe "selectare" şi apoi pe "selectare totală", apoi ( după ce ţi-a selectat tot textul/conţinutul ) ai în stânga sub "pornire" căsuţa "font" şi acolo selectezi "Times New Roman" şi lângă el selectezi mărimea fontului de 12 ( mărimea standard ).

O să-ţi facă tot scrisul de 12, astfel conţinutul se reduce considerabil.