| sneaky888 a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare.
Vreau sa imi cumpar un iPhone 13 Pro dintr un gsm la 2600 lei, dar am inteles ca daca imi duc telefonul vechi voi primi o reducere deoarece se va lua pentru piese.
Aici incepe nelamurirea mea, deci eu acum am un iPhone 11 Pro Max, de 256Gb, se va lua pentru piese, dar ecranul este dezlipit (da, inca functioneaza doar ca nu se poate lipi decat inlocuit ecranul, poveste lunga), si bateria a fost schimbata cu una third-party (functioneaza perfect). Pe langa acesta, as vrea sa imi duc si vechiul iPhone 7 Plus 32GB, care de asemenea singurul defect pe care il are este bateria care are 69% sanatate si cateva urme de uzura pe carcasa. As mai vrea sa duc si un 6S 64GB care e in stare buna cu cateva urme de uzura, dar are o problema reparabila, se tot blocheaza. Stiu ca o sa imi spuneti sa merg eu singur sa vad, dar eu momentan nu am posibilitatea sa merg acum. As dori sa imi spuneti cam cat as putea primi reducere de la 2600 cu toate telefoanele care vor fi date pentru piese? Va rog fara jigniri.

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu avem cum să-ți răspundem. Mergi personal in magazin și negociază.

| sneaky888 explică (pentru gabicoo):

As vrea macar sa stiu aproximativ daca s-ar scadea macar 400-500 de lei

| AdrianGht a răspuns:

Depinde de cei de la magazin. Ma mir totusi ca accepta telefoane vechi la schimb. Si eu vreau sa cumpar un iphone si ma uitam pe www.pcgarage.ro. In caz ca vreti sa cumparati de pe Pc Garage va las un voucher valabil la aproape orice comanda: VU2AATJJ

| User01928282 a răspuns:

Depinde foarte mult de magazin deoarece in functie de el ti se scade sau ti se adauga la pret, in general cauta sa scada cat mai mult…dar asta e piata. Poti afla asta doar mergand la ei. Si eu am dus la un magazin cateva telefoane doar din simplul fapt ca stateau in casa degeaba si nici nu aveam cui sa le ofer. Pt un iphone 11 pro de 256gb cu bateria de 86% daca nu ma insel mi-a luat 1200-1300 cred, ceea ce e extrem de putin deoarece telefonul era in stare perfecta iar la ei in magazin erau la vanzare cu minim 1900 variantele de 128 gb, un iphone 12 de 128gb mi l au luat cu 1800 parca si un Samsung cu 1000 sa zic. Am mai cautat si am mai venit cu niste iphone uri micute, 7 si 8 pe care nu le au acceptat spunand ca ecranul s-a strambat, noi neavand idee de asta, asadar conteaza sa mergi la ei cu telefoanele ca sa le verifice deoarece pot avea mici,, defecte" pe care ei le sesizeaza imediat. Daca ai gasit un 13 pro cu 2600 lei as zice sa l iei dar totusi sa l verifici foarte bine. Iti spun asta ptc eu din banii luati dp cele 3 telefoane am luat tot un 13 pro de 128gb diferenta fiind ca eu l-am luat cu 4000 doar ca nu aparuse seria 15 inca si nu voiam 14 laughing)) Iti urez succes in alegerea telefonului perfect pentru tine, si ca un mic sfat, cauta daca poti unul de 256gb, in 128 nu prea te descurci.