| EmiiLoveYou a întrebat:

Buna TPU.
Am o mare problema. Mi-am scapat telefonul in apa (de fapt in wc, mi-a cazut din buzunar) si nu stiu ce sa fac.
Iam scos bateria, cardul, cartela i-am desfacut si in interior ceva si la-am pus la uscat.
Am incercat sa-l pornesc dar imaginea se intrerupea.
Mai am vreo sansa sa-l salvez? Telefoul este de 2 luni.
AJUTOR!

17 răspunsuri:
| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

1)dezinfecteaza-ll
2)returneaza-l inapoi prin posta sau curierat la adresa de la eMAG

| vlad89c a răspuns:

Daca telefon e nou, atunci il duci de unde l-ai luat, dar SA NU SPUI ce s-a intamplat, zici doar ca nu mai merge, si, daca e in garantie, o sa iti dea altul nou, sau banii inapoi.
Asa a facut o cunostiinta de amea, l-a scapat in toaleta, l-a dus de unde l-a luat, nu a spus ce s-a intamplat, doar ca nu mai merge, si i-au dat un telefon nou.

daca t-i se pare folositor nu uita de funditabig grin

| EmiiLoveYou explică (pentru vlad89c):

Pai eu il am de pe Emag.ro

| vlad89c a răspuns (pentru EmiiLoveYou):

Deci nu e in garantie,, atunci trebuie sa il duci la reparat

| EmiiLoveYou explică (pentru vlad89c):

Nu intelegi. Telefonul este comandat de pe un site si nu este second-hand. Este in garantie dar magazinul Emag exista doar in Brasov sau nu mai stiu unde.

| vlad89c a răspuns (pentru EmiiLoveYou):

Str. General Dona Nr. 22 - 24, Ap.1, Bucuresti
asta e adresa,, doar legat de adresa asta spune ceva de returnare
si uite aici datele de contact
Luni - Vineri: 9:00 - 20:00; Sambata: 09:00 - 14:00
Telefon: 021 200.52.00; 0744.70.00.00
succes

| EmiiLoveYou explică (pentru vlad89c):

Off dar nu stau in Bucuresti. sad

| vlad89c a răspuns (pentru EmiiLoveYou):

Incearca sa vorbesti cu ei la telefon, sa va intelegeti cumva, dar fi atenta la orele la care poti suna.

| EmiiLoveYou explică:

Buna.
Aseara am scos tot din telefon si i-am desfacut si "a doua carcasa" pana am ajuns la placa de baza.
L-am sters pe unde am putut. Acum l-am asamblat la loc si a mers.

| patrisia09 a răspuns:

Si eu am avut un telefon pe care l-am bagat din greseala la masina se spalat si nu a mai mers niciodata. tot asa era si telefonul meu se 6 saptamani.
Poate al tau va merge pentru ca nu a stat atat de mult in apa dar nu prea cred.
Incerca la un magazin de telefoane poate iti pot spune ei mai multe.
Sau poate ti-l schimba daca are garantie, dar daca mergi sa ti-l schimbe sa nu spui ca l-ai scapat in apa.
Succes si spre sa iti mearga iar.

| Drobota_Mihai_1988 a răspuns:

Eu mi-am recuperat ultima data telefonul dupa ce l-am scapat in apa folosind metodele de aici http://cumfacsa.ro/......pat-in-apa

| beautifulday a răspuns:

Pai eu personal l.am scapat in caacao cu lapte. facea si al meu asa, dar pana la urma si.a revenit.

| EmiiLoveYou explică (pentru beautifulday):

Ce bine... dar sincer, cum ai putut scapa telefonul in cacao cu lapte? happy

| beautifulday a răspuns (pentru EmiiLoveYou):

Pai eram pe mess si mi.a sunat telefonul care vibra foarte tare, iar eu aveam in fata cacao cu lapte... m-am speriat cand a vibrat asa ca l-am scapat... big grin singurul lucru bun a fost ca dupa mirosea a cacao cu lapte rolling on the floor

| EmiiLoveYou explică (pentru beautifulday):

LOL laughing

| Hrapov_Vladislav_2000 a răspuns:

Eu numai ce l-am scapat si nu stiu ce sa fac(((