| Deliadelias a întrebat:

Am o nelamurire:-s. Folosesc Mozilla, dar am si Internet Explorer [Pe care-l mai deschid din gresealalaughing]. Pe mess sau pe fb, cand imi da cineva un link cu ceva [ un site, o melodie, un blog, un film...] mi se deschide internet explorerstraight face si ma oftica fiindca trebuie sa astept o gramada sa se incarce sa vad ce mi.a trimis aceea persoana. Cum fac sa se deschida Mozilla si nu Explorer? Funda :*, la cel mai bun raspuns, bine daca ati inteles ce am scris pana aici :-s.laughing:*

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Ce trebuie facut este sa deschizi mozilla, mergi la tools (instrumente), apoi dai la optiuni. Se va deschide o fereastra cu mai milte taburi. Te duci sus pe tabul advanced (avansat) iar undeva pe jos o sa gasesti "always check to see if Firefox is the default browser on startup" (intotdeauna se verifica la pornire daca Firefox este browserul implicit) pui bifa pe el si dai ok. Apoi inchizi mozilla, iar la repornire o sa iti apara ca mozilla nu este browserul implicit si te intreba daca vrei sa il pui implicit.
Mai departe trebuie sa iei bifa de pe verificare de fiecare data (always perform this check when starting Firefox) si sa ii dai Yes.
Mult succes.
Daca ai intrebari imi lasi msg.

1 răspuns:
| s3go a răspuns:

Pentru ca ai ca browser de navigare internet explorer, fa ca in bara de jos la START sa iti apara ca brower principal Mozzila nu internet explorer, sper ca ai inteles ce am vrut sa zic happy