| Nimeni_6547 a întrebat:

Buna TPU am o problema ca sa zic asa.Cativa prieteni mi-au spus ca le-am trimis un mesaj pe hi5 pe care era un videoclip si scria primul meu film.Cand dadeai click pe el iti aparea un site de filme porno.Si eu am primit acest mesaj de multe ori. Ce se intampla si ce pot face?

2 răspunsuri:
| Mariaa20 a răspuns:

Cred ca este un virus. daca nu ai accesat tu un site tiai pus adresa de email si aceia tiau spus ca vor tirmite linkul tuturor contactelor din adresaa ta.si teau pacalit trimitandule film pornoo.
acum numai poti schimba.sa trimis numai poti face nimic. daca se trimite in continuare inseamna ca ai virusi/

| MaraSM a răspuns:

Uite si eu am primit ceva asemanator de la o prietena, numai ca intrebarea era daca era ala profilul meu numai ca scria in engleza si cand am dat click era un site de filem porno sau ceva de genu cu chestii porno si apoi cand am intrebat-o pe ea ca ce mi-a trimis nu mi-a raspuns pentru ca nu poti vedea numai ca era pe mess. Cred ca ai primit un virus si sa le spui prietenilor tai sa nu-l deschida ca li se viruseaza pc-u, sorumea l-a formatat si daca a fost trimis de la tine poate ai accesat ceva sau ai primit si u ceva asemanator si l-ai deschis.