| mugurelpetru a întrebat:

am o problema ca updatare drivere lor:

placa integarata Intel gama hd 3000

placa nVIDIA geforce gt 520m. ideea este cand incerc sa fac update la nVIDIA imi da eroarea Nvida installer failed. ce pot sa fac. e deranjat ca se pare ca jocurile merg pe cea integrata si nu cine stie ce fps-uri

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Dezinstaleaza vechiul driver.
2. Ia driver-ul de pe geforce.com(am avut si eu probleme spre exemplu cu driverele de pe nvidia.com, dar nu am aflat de ce, desi teoretic sunt identice...).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca si cu asta (Atentie! Trebuie sa ai instalat Adobe Flash Player):
http://www.ma-config.com/en
Apesi pe Start the detection
Apoi o sa-ti apara asta:
http://www.ma-config.com/en/start/1-1_start-the-detection
Dai Agent installation. Instalezi ce o sa-ti vina si apoi dai din nou Start the detection.
In My drivers o sa-ti apara unele cu verde (alea sunt mai noi) si unle cu galben (alea nu-s instalate). Instalezi ce vrei si apoi va merge. Acest programel iti gaseste cele mai noi drivere si gratuit.

| mugurelpetru explică (pentru Salontanul):

Nu asta e problema eu vreau sa stiu cum sa rezolv problema cu eroarea. degeaba imi dai programu, am incercat sa instalez ultima versiune si imi a eroarea aia

| Salontanul a răspuns (pentru mugurelpetru):

Incearca sa dezinstalezi placa video din Control Panel/System/Device manager. Si fa-i o reinstalare cum ti-am spus eu.