| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU. Am o problemă. Când particip la un concurs cu premii pe FaceBook, sunt niște pași care trebuie urmați cu atenție pentru a primi premiul prin tragerea la sorți. Printre acei pași, este și un pas care îmi cere să dau un like la o anumită pagină. Când încerc să dau like, spune așa „ Încercarea ta de a deveni fan a eșuat. Te rugăm să încerci din nou ". De ce spune asta și cum aș putea da like?

1 răspuns:
| JustCosmin a răspuns:

Majoritatea concursurilor de acest gen pe Facebook, sunt FAKE (SPAM). Nu fac altceva decat sa atraga oamenii sa dea like la o pagina de pe care se vor trimite ulterior fel de fel de mesaje spam. Premiile nu se vor da niciodata. Deci atentie la ce dai like si pe ce link-uri apesi.