| Prusa a întrebat:

Am o problema cu contul de Facebook si am vrut sa fac altul nu ma lasa, la câteva ore il dezactiveaza. Care e treaba oare stie cineva? Am făcut si fals si tot asa imi zice

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Si asa.
Trebuie sa intelegi ca ei ti-au inregistrat locatia, retaua si dispozitivele.
Daca schimbi reteaua, dispozitivele si locatia raman aceleasi... Facebook nu e prost.

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil ai facut ceva anti politica de utilizare si ti l-au blocat.
Poti incerca sa-ti faci un cont nou de pe alt dispozitiv, ideal ar fi sa nu fie si nici sa nu fi fost vreodata conectat la reteaua de acasa.

| Prusa explică (pentru LPCTSTR):

La rețeaua de acasa am incercat si nu ma lasa il dezactiveaza. Dar ce treaba are rețeaua oare?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Prusa):

Am zis "sa nu fie si nici sa nu fi fost" cu un motiv anume... ti se inregistreaza reteaua si deci dispozitivele; ei stiu cine este posesorul dispozitivului X iar cand posesorul face chestii nașpice pe cont Y, vor inregistra dispozitivele, reteaua si alte date, inclusiv locatia pentru ca atunci cand vei mai crea alte conturi, sistemul sa te dea afara imediat.

| Prusa explică (pentru LPCTSTR):

Si daca ma loghez doar pe date si asa pot vedea?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Prusa):

Si asa.
Trebuie sa intelegi ca ei ti-au inregistrat locatia, retaua si dispozitivele.
Daca schimbi reteaua, dispozitivele si locatia raman aceleasi... Facebook nu e prost.