| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu tastatura.De exemplu cand eu apas y imi da z iar cand apas z imi da y si mai face asa si la butoanele cu semne de exclamatie, ori imi da alte semne ori imi da litere si nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati+ma. ← vedeti?

Funda la cel mai bun raspuns.

P.S. scuzati categoria nu imi aparea tehnologie

Răspuns Câştigător
| MishuD a răspuns:

Nu ai nici o "problema" cu tastatura. Doar ai selectat un alt layout pentru tastatura ta, probabil pentru limba germana.
In "keyboard settings" din control panel ar trebui sa gasesti setarile pentru layout. Tot ce trebuie sa faci e sa alegi layout'ul corespunzator tastaturii tale.