| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu tastatura.De exemplu cand eu apas y imi da z iar cand apas z imi da y si mai face asa si la butoanele cu semne de exclamatie, ori imi da alte semne ori imi da litere si nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati+ma. ← vedeti?

Funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| timilian90 a răspuns:

Control panel (dai in stanga switch to clasic view) -> regional and language option -> si setezi atat la regional language cat si la advanced settings limba engleza, dai restart la pc si ar trebui sa mearga Ps : la location sa ai united states. daca ai alte limbi! in momentul cand ai schimbat acolo limba contralele tastaturii se adapteaza limbii respective. tu probabil ai in romana.

| Kago a răspuns (pentru timilian90):

Multumesc,dar dupa ce dau la regional and language options cum le setez?

7 răspunsuri:
| Kago a răspuns:

Va multumesc!

| timilian90 a răspuns (pentru Kago):

Multumesc pentru fundita. esti o Dragutza :*

| KMaddieK a răspuns:

In bara de start in dreapta langa ora ai "Ro" ei bine da-i "EN" tongue

Răspuns utilizator avertizat
| mariutsa1234567890a a răspuns:

Anul trecut am invatat ceva de genu` ca sunt doua tipuri de tastaturi.
Qwertz si Qwerty.
Deci Qwertz e germana. si de aia si cand apesi pe z se pune y si invers. nu-ti fa griji. entru ca nu e ceva grav. : ))

| Duuuuudeee a răspuns:

Cred ca e setat in limba romana! Trebuie setat in limba engleza! Nu mai stiu cum ca stiu ca si mie imi facea asa cand aveam Windows XP