| BlueViP a întrebat:

am o problema cu windowsul. Am incercat sa imi instalez windows7 underground, s-a instalat, toate bune si frumoase, dar cand sa aprind laptopul imi aparea starting windows dar nu mai pornea. De asemenea la windows xp 3 nu imi citestre driverele. Ambele windouwsuri merg la laotopul unui baiat pentru ca le-a incercat. Am un laptop Samsung np300e5x- s01ro. Care credeti ca e problema?

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Sistemele modificate au probleme.
Pe unele calculatoare merg, pe altele nu. Incearca sa nu mai nstalezi asa ceva. Sistemul s-a instalat cu erori.
Poti cauta teme pentru W7 daca vrei sa-l faci mai frumos. Solutia ar fi sa refaci DVD-ul inca oadata, de data asta sa-l scrii cu o viteza mica
(4, max 8) si sa reiei instalarea.
- Pentru XP cauta driverele corespunzatoare si nu o sa-i mai dea erori.

| BlueViP explică (pentru horia2012):

Eu nu stiu sa fac cd-uri, dar baiatul care mi l-a adus mi-a facut si underground si cel pe care il am acum. Sa fie de la viteza? Nu le-a facut la fel pe amandoua? In cazul in care erau amandoua facute la fel care ar fi problema?

| horia2012 a răspuns (pentru BlueViP):

Multe erori apar de la scriere. DVD-urile pe care se trec sisteme modificate, se scriu cu viteze mici, pentru a elimina erorile. E posibil sa nu le fi facut la fel pe amandoua. Pe al lui l-a facut cu viteza mica, dupa care a facut o copie si ti l-a dat tie. Cauta-l tu pe net, windows 7 underground, il descarci iti poti face tu singur un DVD cu el. E usor. Daca esti sigur ca pe amandoua le-a facut la fel, problema e la tine. Unitatea optica e uzata. (daca ai foslosit-o prea mult).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca inainte de a instala win 7, ai avut win xp.Sau ai si acum, dar nu-ti merg driverele.Eu cred ca win 7 nu iti merge pentru ca systemul tau nu-l suporta.Mai ales daca ai doua win pe un laptop.La win sp 3, dezinstaleaza driverele si instaleaza-le iar.Win 7 e posibil sa nu mearga deoarece nu-l suporta. E altfel cand ai un singur win si altfel cand ai doua.Laptopul amicului are system mai bun, asa banuies, si le accepta.

| SouLIce a răspuns:

Asa se intampla cand instalezi sisteme de operare modificate...
Incearca sa instalezi un windows fara madificari

| BlueViP explică (pentru SouLIce):

Cum adica fara modificari?

| SouLIce a răspuns:

@BlueViP Adica windows 7 underground nu este windows oficial este modificat de cineva
Deci iei un windows cum ar fi ultimate