| Bbyw a întrebat:

TPU! Am o problema. Mi-am cumparat un bluetooth USB adapter si nu merge. Dupa ce il instalez si introduc usb-ul imi apare "Bluetooth hardware is not found". Am incercat sa instalez driverele de pe internet si tot nu merge. Va rog sa ma ajutati.

8 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Ai incercat in alt port USB? Ai incercat pe alt calculator? Ti-a venit un cd cu stickul?

| Bbyw explică (pentru Kattan):

Nu nu am incercat pe un alt calculator deoarece nu am unde sa-l incerc. Da, am primit si un CD cu driverele, dar nu mai merge.

| Kattan a răspuns (pentru Bbyw):

Incearca sa gasesti pe internet driverele care sunt pe CD.

| Bbyw explică (pentru Kattan):

Am incercat da' nu am reusit. Nu stiu exact ce drivere trebuie pentru Bluetooth USB Adapter ES-388.

| Bbyw explică (pentru Kattan):

Am mai incercat si nu imi merge sa-l downloadez

| Kattan a răspuns (pentru Bbyw):

De ce nu-ti merge? Dai click pe 'Download ES-388 for Windows XP / 2000 / NT', in pagina noua, dai click pe 'Regular download' (jos in dreapta), astepti sa treaca timpul, introduci captcha cerut, si descarci un zip cu doua fisiere *.inf.
Apoi urmezi pasii din video-ul de pe YouTube.

| Bbyw explică:

Va rog sa ma ajutati cat mai repede posibil. Dau FUNDA :*!