Întrebare recomandată | RammonaBiersack a întrebat:

Am o problema. Mi-am scapat aparatul foto jos pe gresie. Vroiam sa-mi fac o poza si mi-a sunat telefonul, si am pus aparatul pe un scaun. Dar nu stiu cum naiba a cazut pe jos si era pornit. Ii sarise bateria. Si cand am pus bateria la loc si l-am aprins a facut de vreo 3-4 ori "cling-cling-cling". Si apoi imi scrie "obiectiv error"(parca asa tin minte) si nu pot face poze sau vedea pozele de pe camera. Iar acum nu stiu ce sa fac. vreau sa stiu daca se poate repara. Parintii nu stiu ce am facut. Daca le-as spune ar face extrem de urat. Si daca am garantia mai platesc reparatia? Va rog ajutati-ma. Dau funda celui mai bun raspuns. Multumesc. puppy dog eyes3

Răspuns Câştigător
| Pufffx a răspuns:

In primul rand garantia este daca s-a stricat el de buna voie daca l-ai stricat tu scapandu-l pe jos nu te poti folis de garantie, de exemplu daca spargi displayu la un telefon este vina ta daca se sctrica el singur si ai garantie nu platesti reparatia.In cel mai bun caz la aparatul tau ar fi sa ii se fi stricat obturatoru ai plati max 1 milion, acum depinde de dificulatate de marca camerei.

1 răspuns:
| Allexandra20 a răspuns:

Este destul de probabil sa il poti repara. Mie mi s-a intamplat la fel cu aparatul unei prietene. L-am dus la reparat si a fost ok apoi.Pentru reparatii depinde de ce fel de aparat e, dar pretul cred ca e peste 100 de lei oricum.