| Anonymus314 a întrebat:

am o problema.
Nu pot instala opera sau google earth(astea numai ce le-am vazut, probabil sunt mai multe) pentru ca primesc o eroare:

"7-Zip SFX: Sorry, this program requires Microsoft Windows 2000 or later."

Stiu sa traduc ce inseamna, intrebarea mea este:
Pot sa o "evit" cumva sau sa reinstaleaz ceva ca sa pot instala programele respective?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Problema ta este sistemul de operare, ai nevoie de windows 2000, xp, vista sau 7 pentru a putea functiona.
Eroarea este de la 7-zip, programul de dezarhivare, ce nu este compatibil cu sistemul tau de operare.
Schimba sistemul de operare daca-ti permite calculatorul, nu o poti ocoli.
Bafta

| Anonymus314 explică (pentru CataC):

Ok...

mersi oricum

| CataC a răspuns (pentru Anonymus314):

Hai c esti tare, scuza-ma ca ai calculator slab.

| Anonymus314 explică (pentru CataC):

Nu e slab, o sa-mi pun inca 512 rami si o sa-mi bag alt windows, problema e ca restul utilizatorilor de windows vor pati la fel si la windows 7 inca nu sunt toate programele compatibile si are si unele buguri si... omg. cred ca trec pe linux.