| StefanCatalin1996 a întrebat:

Buna TPU! Am o problema, uneori touchscreen-ul de la iPhone-ul meu se blocheaza pentru perioade de 1-3 minute, iar apoi isi revine la normal.Asta se intampla cam de 1-2 ori pe zii, este defect dispaly-ul sau are o problema de soft? Dau FUNDA -VOT!big grinbig grin

2 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Mergi cu el la service, nu cred sa fie problema de soft, s-ar putea sa trebuiasca sa schimbi touchscreen-ul ( este considerat "consumabil" adica se schimba periodic, acum nu stiu sa iti spun cam cat dureaza pana incepe sa faca probleme )

| mobile a răspuns:

Salut,
Este posibil sa fie de la soft, dar daca este fizic, touch, lcd inainte sa mergi in service vezi preturile ca sa nu te pacalesti, magazin online ce contine orice display cu touch screen de iPhone gasesti la www.magazingsm.ro
Spor!