| vladionut94 a întrebat:

Buna TPU am primit de la cineva 2 dvd si nu mi le citeste am bagat alte dvd si mi le citeste a spus ca le-a facut cu nero si ca nu a avut nicio eroare ce sa fac sa imi citeasca dvd ca sunt niste poze dintr-o vacanta sunt ceva programe sa verific daca dvd are erori de nu il citeste astept pm
ps: dau funda cine ma poate ajuta

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

1. Ai bagat acele 2 DVD-uri si in alt PC / laptop sa vezi daca CD/DVD ROM-ul le citeste? Daca nu, problema e de la DVD-uri.

2. Baga alte DVD-uri in PC-ul tau si vezi daca functioneaza. Asigura-te ca da. Daca nu, atunci 2 cauze: nu ai DVD-ROM (doar CD-ROM; se intampla la PC-urile mai vechi) sau nu iti mai functioneaza "properly" CD/DVD ROM-ul.

| vladionut94 explică (pentru miTzuliK93):

Daca citeste mai sus o sa vezi ca am bagat alt dvd si merge si nu sunt asa prost sa nu stiu daca nu am dvd ps:mersi ori cum

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ce sistem operativ folosesti?
cu ce program incerci sa reproduci pozele?