| Ideaman95 a întrebat:

am si eu o problema cu doua erorii pentru un site facut

Warning: mysql_connect(): Host '92.83.32.216' is not allowed to connect to this MySQL server in C:\xampp\htdocs\index.php on line 11

Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) in C:\xampp\htdocs\index.php on line 12

1 răspuns:
| DanuTzCarbon a răspuns:

Erorile vin de la faptul ca nu te-ai putut conecta la baza de date.

Prima este ca nu te-ai putut conecta, iar a doua, nu te-ai putut autentifica cu userul root la baza de date (nu ai reusit sa te conectezi).

P.S. Nu cred ca am mai vazut undeva host cu IP. De obicei ele sunt 'localhost'.