| hibridboy a întrebat:

Buna TPU am si eu o problemuta
matusa mea acum cativa ani si-a cumparat o tableta
Samsung galaxy Tab 3 7.0 T210
a inceput sa nu i se mai incarce si a dus-o la GSM si i-au schimbat portul USB pentru incarcator a luat-o acasa a pus-o la incarcat a functionat ceva vreme iar apoi s-a inchis complet iar acum mi-a dat-o mie ca nu mai are ce face cu ea
daca o conectez la calculator mi-o detecteaza in device manager ca IMEI dar o pun la incarcat si nu se deschide nici combinatia butoanelor nu functioneaza (HOME
+VOLUME DAWN+POWER)
deci nu ii pot da HARD RESET
ma gandesc poate problema e software-ul nu ii pot schimba firmware-ul? vreau raspunsuri serioase va rog mult dau funda celui care ma ajuta.

5 răspunsuri:
| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Softul e cel mai probabil cum și de nu incarca tot de la soft. O resoftezi și rezolvi problema

| hibridboy explică (pentru Beres_Andrei_1982):

As putea sa o resoftez acasa decat sa o duc la gsm sa imi i-a mai mult decat pretul tabletei mai bine cumpar o tableta stricata si ii schimb placa de baza

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru hibridboy):

Dacă n-are garanție încearcă acasă sa o faci

| hibridboy explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Man uite cam asa sta treaba:
tableta se incarca dar nu afiseaza nimic nu se aprinde deloc nu pot intra in recovery mode
am incercat sa ii schimb acasa softul cu diverse programe de ex one-click unbrick si odin dar cere sa intru cu ea in recovery mode/download mode
stii tu din intamplare cum pot sa o resoftez altfel?

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru hibridboy):

Vezi pe xda developers au instructiuni, si ca sa intri in download mode de obicei e vol+ si conectezi cablu de date la laptop numai ca trebuie sa ai driverele tabletei instalate in laptop si sa dezactivezi win. driver signature si apoi cred ca vei reusi numai ca trebuie sa do research si incearca sa inveti prin incercare