| emanu23 a întrebat:

Am un calculator si i-am bagat windows 7 dar nu am un singur drover la el mai precis cel audio. Driverul se numeste relatek ac97 audio.Cei care va pricepeti mai bine cu driverele sau cu programele de downloadat drivere va rog sa ma ajutati.big grin
Dau funda :X

5 răspunsuri:
| Ferra a răspuns:

Windows 7 merge si fara drivere, eu folosesc win 7 de cand a aparut si nu am avut niciodata driverele instalate, si nici antivirus. si nu am nicio problema

| xDarKy a răspuns:

Pai downloadezi driverul pentru windows 7 si iti dau eu un link da imi spui bytzy

| DeyCj a răspuns:

Dacă nu e inclus în kit atunci ar trebui să ţi-l puna la dispoziţie prin automatic updates(vezi actualizări opţionale). Selectează-l de acolo şi descarcă-l, se va instala ca un update.Succes

| Lumine a răspuns:

Buna!
Pai,Windows 7 nu este compatibil cu placa ta de sunte respectiv cu driver-ul sau.Asa ca, poti incerca sa-l instalezi dar nu cred sa iti mearga audio-ul.
http://download.chip.eu/ro/Realtek-AC-97-4.0.6_1002940.html

Succes!