| Ghostplayer a întrebat:

Am un laptop marca ASUS si nu stiu daca rezista la windows8 ultimate! Cel mai justificat raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| adrew a răspuns:

Daca laptopul tau suporta win7 atunci suporta win8 cu siguranta

| Ghostplayer explică (pentru adrew):

Multumesc de raspuns!

3 răspunsuri:
| ServicePC a răspuns:

Un procesor la 1 GHz, atât pentru versiunea de Windows 8 pe 32 biţi, cât şi cea pe 64 biţi
1 GB memorie RAM pentru versiunea pe 32 biţi a sistemului de operare şi 2 GB RAM pentru cea de 64 biţi.
Harddisk sau SSD cu capacitatea de minim 16 GB, sau 20 GB dacă preferăm versiunea pe 64 biţi a sistemului de operare.
Placă video compatibilă cu API-ul DirectX 9 şi specificaţiile WDDM 1.0
Din păcate pentru o experienţă completă cu Windows 8 avem totuşi nevoie de un ecran cu interfaţă multi-touch, facilitate absentă pentru majoritatea PC-urilor actuale.

| LilGh0st a răspuns:

Ceva configuratie de la laptop ai?
Macar astea de baza: RAM, procesor.