| SintSmekerulTpu a întrebat:

Buna TPU Am un telefon Motorola mai vechi si de mult nu l-am folosit si m-am gandit sa il folosesc! cand am bagat ca il incarc nu imi apare pe ecran incarcare! nu da nici un semn de viata! ce credeti ca e poate o fi cablu de vina? sau bateria? cum pot verifica cablu?

2 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Te duci la un pr ii zici "Salut ai cablu dinasta numa sa-l testez sa vad daca e problema de la cablu meu sau de la altceva "Daca vezi ca merge cablul lui poti sa-l lasi ceva mai mult timp deoarece o baterie descarcata de mult timp se incarca mai greu. Daca merge cablu si vezi ca tot nu merge telefonul tau incearca sa-ti faci rost de o baterie in +. Daca nici cum nu merge du-te la service si ii rogi frumos "Domnule va rog frumos am o problema nu stiu de ce nu incarca telefonul meu etc... si ii ceri doar sa se uite fara sa "a lua" bani.Doar sa vada care e problema si te targuiesti cu in el in ultima istanta.

| Kidda1234 a răspuns:

Probabil că s-a stricat cablul sau telefonul din cauză că nu a mai functionat ani buni nu mai merge.Cel mai bine e sa te duci la un specialist in astawinking