| anonim_4396 a întrebat:

Am vorbit cu cineva ca să ma bage într-un grup de pe messenger si a spus ca nu poate sa ma adauge din cauza setărilor de confidentialitate. Si nu stiu unde sa ma uit cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ei, da! E culmea. Dă-i linkul Facebook-ului tău, dar inainte verifică putin setarile tale:

Setări→ Confidentialitate→ Setari si instrumente pentru confidentialitate→ Cum te găsesc si te contacteaza ceilalti→ Doresti ca motoarele de căutare din afara Facebook sa trimita la profilul tau (Bifează căsuța corespunzătoare!)

Dacă și in momentul ăla spune că nu poate, te minte și caută pretexte.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Daca dai pe setarile grupului respectiv, in partea dreapta, ar trebui sa fie o optiune "optiuni pentru grup", acolo ar trebui sa fie "solicita aprobarea unui administrator" (nu stiu daca este vizibilia la oricine sau doar la administratorul sau administratorii grupului).
Daca acea optiune este activa, atunci persoanele pot fi sugerate pentru adaugare, dar doar administratorul poate sa le accepte sau nu, acesta la randul lui, ar trebui sa ii apara tot langa acea optiune, persoanele noi sugerate pentru a putea fi adaugate.

Deci daca nu poti fi adaugat si trebuie sa ai aprobarea administratorului, atunci doar acesta poate sa accepte sau nu happy Si ca urmare a acestui lucru, sugerez sa vorbesti cu el sau sa ii aduci la cunoastere ca vrei sa fii adaugat in grupul respectiv.

Numai bine! ^_^

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vorbește cu adminul grupului. Cred că doar el te poate adăuga.

| Alle236 a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai cu el am vorbit dar a spus ca nu ma găsește

| Alle236 a răspuns (pentru floresdemayo):

Am facut asa si a mers mulțumesc mult!

| floresdemayo a răspuns (pentru Alle236):

Ei, da! E culmea. Dă-i linkul Facebook-ului tău, dar inainte verifică putin setarile tale:

Setări→ Confidentialitate→ Setari si instrumente pentru confidentialitate→ Cum te găsesc si te contacteaza ceilalti→ Doresti ca motoarele de căutare din afara Facebook sa trimita la profilul tau (Bifează căsuța corespunzătoare!)

Dacă și in momentul ăla spune că nu poate, te minte și caută pretexte.