| bogdan324 a întrebat:

As vrea sa imi fac un pc nou pe piese, ce piese mi-ati recomanda pentru un pc care sa ruleze toate jocurile noi aparute? dau pe piese maxim 50.000 de lei.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

La banii astia, iti zic, ia-ti i7, cauta placa video nVIDIA de 1 gb pe 256 minimum, 8-16 gb ram, placa de baza gygabite sa se potriveasca cu procesorul la socket, o carcasa ( sugerez lexus nzt lexa s are si varianta pe racire cu apa)+ un windows original.Ca sa nu divulg alte chestiihee hee daca vrei vreun anumit socket sau ceva da-mi pm si-ti fac eu cea mai buna configuratie ( precizeaza daca cu sau fara windows si de care)

3 răspunsuri:
| bogdan324 explică:

5.000 de lei scuze

| Drax a răspuns:

50.000 de lei? :o... la banii astia iti poti lua lejer o placa video nVidia GTX 580, 16 GB de ram, procesor Intel i5 Dual Core, si un hard de 1-2 TB happy.