| IIIx333III a întrebat:

As vrea sa imi iau un laptop, si am nevoie de niste sfaturi. Vreau sa fie mai putin de 25 milioane, si sa ma pot juca pe el diverse jocuri gen sims si metin. Ce functii ar trebui sa aiba? Imi puteti da un link cu un laptop bun? As dori ca laptopul pe care il voi avea sa aiba blututh(scuze, nu stiu cum se scrie), camera web si cel putin 3 GB ram. As vrea, de asemenea sa aiba cel putin un 2DUO sau un I3. Ce imi recomandati? Multumesc. Dau funda la cel mai bun raspuns si folositor la toata lumea. Help!

P. S. Am mai pus o data intrebarea asta si nu am primit nici un raspuns, hai baieti/fete ca nu e asa greu...

Răspuns Câştigător
| bogdanel7 a răspuns:

Exclude Acer-urile. Nu iti pot numi unul anume, pentru ca la banii astia pana in 2500 ron, gasesti o multitudine de laptopuri du performante pe masura. Cauta un Toshiba sau Asus. Gasesti cu 4GB ram, 320-500 gb pe partitii, procesor bun 2. 2- 3. 0, placa video insa depinde de la model la model. Toshiba are placi video ATI, Asus are Nvidia. Recomand un Asus, unul cu sistem IceCool(mentine laptopul la o temperatura sub cea a corpului), ideal pentru jocuri, nu se incalzeste, nu iti merge sacadat. Cauta pe www.emag.ro, dar si pe alte siteuri. Sper ca te-am ajutat.

P. S. poti cauta si la mana a doua un Sony ceva, daca vrei calitate 10+ FUNDITA?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Asta trece cu putin peste bugetul tau http://www.emag.ro/......-271809128 dar merita toti banii

| angel4v3ryour a răspuns:

Jocurile sims si metin nu sunt asa pretentioase la resurse deci configuratia ta e buna dar te-as sfatui sa-i adaugi o placa video peste 512 mb video dedicati si care suporta shader 3. 0 ar trebui sa te-ncadrezi in banii astia

| geo1200 a răspuns:

Pentru sims si metin nu iti trebuie cine stie ce sistem ai putea sa iti iei un duo 2. 66, 2gb ram, un HDD de vreo 250-500 gb o placa video nVIDIA GeForce 9500 GT 1gb si cam atat acu depinde la ce mai vrei sa il folosestiwinking