| VioletaMaria a întrebat:

As vrea sa imi spuneti cum se trimite un mail.Va rog ajutati-ma cat de repede se poate. VA MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| ThatsMethod a răspuns:

Sunt 10 pasi.
1.Intri pe site-ul mail.yahoo.com;

2.Scrii e-mailul si parola;

3. Dupa ce te-ai logat undeva sus in stanga scrie Compose Message;

4.La TO:scrii e-mailul persoanei;

5.La CC:scrii tot e-mailul persoanei;

6.La subject scrii subiectul e-mailului;

7.Ai spatiu liber alb acolo ai Attachements, Emoticons si fonturile;

8.Scrii ce vrei sa scrii pe spatiul alb;

9.La attachements poti incarca poze;

10. Unde scrie compose message, un pic mai in dreapta scrie Send.Dai send si e-mailul se trimite.

Daca nu ai inteles da-mi mesajwinking

2 răspunsuri:
| selena05 a răspuns:

Sal daca este pe yahoo. intrii pe yahoo.com dai pe mail completezi adresa ta de e-mail completa de ex:jrifir@yahoo.com pui parola apoi ai write new message dai clik undde pune For:pui adresa la care vrei sa trimiti:dhjfihifhd@yahoo.com, apoi mai jos in spatiul mare dai click scrii mailul si il trimiti cam atat este de facut dand clik pe butonul send sper sa te ajute

| raidxp a răspuns:

Specificatie:CC: este pentru a pune in "copie"si pe alte persoane, adica email-ul nu le este destinat, doar vor primi acest email ca o informatie, aceasta rubrica o poti lasa si goala