| naturecountess26 a întrebat:

as vrea sa-mi iau o tableta dar nu stiu ce sa aleg dintre:
Allview-speed-city; eboda-essential-a160 ori A200; tableta-myria-travel? Vreau o tableta buna in care pot descarca jocuri gen:pou, temple run etc.

Răspuns Câştigător
| pestisorulauriu a răspuns:

Alegerile tale arata faptul ca bugetul de achizitii este mic (pana in 500RON). In acest caz review-ul meu este urmatorul:

Exclud din start E-boda essential care pentru mine a fost o mare dezamagire (sigur stiam ce pret am dat si ma pricep dar speram sa am un raport bun pret/calitate pentru fetita mea de 6 ani). Motive:
1. Dupa cum observi E-boda promoveaza petoate site-urile essential a300 nicidecum a200 (deci urmatorulmodel)
2. Service slab la post garantie. Pt un geam crapat nu am primit asistenta postsale contracost cand produsul era inca in vanzari daramite cand deja se promoveaza modelul 2.
3. Bateria are viata scurta
4, Procesorul este de 1Ghz in timp ce, al celelalte modele este de 1, 2 MyriaT resp 1, 5 AllviewC
5. Memoria RAM 512 fata de 1Gb la MyriaT sau Allview.

Daca pentru tine conteaza o a doua camera video, inca 800mA la acumulator (viata infim mai lunga) si pretul de aprox 400 RON as alegeMyria Travel. Daca preferi insa viteza de lucru si o veriune mai noua la programul de operare si un service mai bun, as alege Allview chiar daca pretul este de cca 500 RON avand si doua nuclee la procesare.

Dintre cele 3 eu as allege Allview. Succes

| naturecountess26 explică (pentru pestisorulauriu):

Multumesc mult pentru raspuns

3 răspunsuri:
| IngerAlb a răspuns:

Eu zic ca Allview Speed City. Are versiune foarte noua de Android, ceea ce este un avantaj foarte mare pentru toate jocurile pe care le doresti. Ca aplicatie are Google Play. De acolo iti descarci jocurile.Sunt foarte multe si faine.Iti recomand Allview, pentru ca ei scot tablete foarte bune.

| Naяutσ a răspuns:

Eu as alege-o pe ultima, e buna si poti juca jocurile.