| IonelaDY a întrebat:

Azi am luat un CD cu programul Microsoft Office 2003 de la o colegă, l-am băgat să mi-l instalez pe calculator, am dat mai departe şi la urmă când să se termine procesul de instalare îmi dă eroare, îmi arată că un fişier YA561403 necesar pentru instalare nu a fost găsit, un fişier care arată 3 cărţi cu acest nume e pe CD dar nu îl pot copia în calculator, ce să fac să meargă? Am nevoie urgent să îmi instalez programul şi nu merge, ce să fac?

Răspuns Câştigător
| WhatheWow a răspuns:

Poate că fișierul pe care l-ai găsit și apare ca trei cărți e unul arhivat. Va trebui să-l dezarhivezi înainte de instalare. Intră pe Google și testează " 7zip " pentru căutare. Apare pe pagina originală și poți să-l descarci că e gratuit; îl descarci, îl instalezi și poți să dezarhivezi fișierul.
Vezi că pentru a folosi 7zip trebuie să dai clic dreapta la mouse cu săgeata pe fișier și după ce deschide fereastra o să vezi că apare si 7zip.
Sper să te descurci!

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

E cd-ul zgâriat, încearcă altul din altă parte.

| DDCC a răspuns:

Bună! Foarte probabil să aibă vreo zgârietură CD-ul dacă nu poate accesa un fișier.
Downloadează alt kit de pe I so h un t. co m (cauți Microsoft office 2003 și iei primul care are 585.87 MB). Serialul pentru program îl ai în fișierul.iso.

| todescupaul a răspuns:

E stricat officeul care la-i imprumutat.
si eu acum ceva timp mi-am dezinstalat din greseala officeul (2003). cand m-am dus la un specialist sa mi-l reinstalez mi-a dat aceeasi eroare ca si tie. el mi-a zis ca e stricat ceva ( p.s. eu nu ma pricep la xcalculatoare aproape deloc, vorbesc doar di experienta ) mai intreaba si tu pe cineva.