| RomontiBogdan a întrebat:

Calculatorul meu este legat la internet si se conecteaza, dar laptopul nu se conecteaza prin wierles(scuze daca am scris gresit), spune CONECTION ARE AVALABILE.Ce pot sa fac?
P.S.:am ruter(scuze daca am scris gresit)

6 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Daca ai windows 7 te dci la start si scrie la search "services" iti apare o pagina si cauti "wireless config" sau "configure" dai click dreapta si dai pe optiunea "start" dupa acea dai iarasi click dreapta si te duci la "properties" si cauti apoi "startus type" si trebuie sa fie selectat pe "automatic" dai apply...Dar prima data dai "disabled" si dupa ce ai terminat dai "enable". Bafta!

| ursey a răspuns:

Opreste Router-u si dai drumu iar

| ursey a răspuns:

Daca ai de la romtelecom vezi ca aia mai umbla cateodata cand il configureaza de schimba parola la wireless in 1234567890123 la WEP

| ladyiulia a răspuns:

Suna la cei de la internet si spune-le, cu siguranta iti rezolva ei problema big grin este nevoie de un ip sub mask daca nu ma insel

| Anselmo a răspuns:

Ai routerul conectat la pc iar la laptop ai wifi incorporat, tu vrei sa ti conectezi laptopul la router ca sa ai internet? am inteles bine?