| George1Geo1 a întrebat:

Buna TPU calculatorul meu se inchide de o data nici nu sti cand doar ca iti dai seama ca nu nu se mai misca mouse-ul...De ce se inchide? Ma puteti sa ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| QuickWitted98 a răspuns:

Sursa cel mai probabil trebuie schimbata, si eu am avut aceeasi problema. funda?

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

O altă posibilitate, ar fi temperatura prea mare a procesorului. În mod normal, placa de bază are o protecție integrată, iar dacă procesorul este prea cald, se oprește PC-ul, sau se resetează, în funcție de setări.
Este posibil ca tu să ai protecția respectivă oprită, sau să nu o ai deloc, caz în care sistemul îngheață complet.
Instalează SpeedFan și vezi ce temperaturi ai în sistem.
http://www.softpedia.com/progDownload/SpeedFan-Download-4103.html

| Benyb a răspuns:

Salut, man in primul rand, calculatorul tau se blocheaza nu se inchide. Cel mai probabil windows-ul e pe gata. Dar vezi poate ai niste programe in bara care ar putea fi cauza problemei tale. Daca ai programe in + care nu le folosesti ar trebui sa le stergi. Si ai mai putea incerca sa iti pui un antivirus in caz ca nu ai sau sa iti scanezi calculatorul. Na, sper ca ti-am fost de folos. Bafta!