| Strepix a întrebat:

Care este diferenta dintre camera video sport si camera auto DVR? Care este mai buna? Vreau mai multe detalii.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Camerele sport rezistă în general la apă, unele chiar la scufundare.
Camerele DVR auto au în plus iluminare cu LED-uri IR (majoritatea) și unele chiar și GPS, plus senzor de șoc (care folosește la marcarea fișierului care e scris în acel moment ca protejat la ștergere) sau alte utilități care folosesc doar pentru supravegherea din mașină a traficului. Nu rezistă de loc la umezeală și au doar un singur sistem de prindere (pe parbriz sau pe dashboard) - pe când cele sport pot fi prinse pe orice tip de suport (cu adaptoare, dar există și se poate).
Fiecare e bună la treaba pentru care a fost proiectată.