| anonim_4396 a întrebat:

Cei care se pricep la calculatoare si chestii gen, ajutati-ma si pe mine. Am vrut sa copiez niste poze pe CD. Le-am copiat. Le-am luat din calculator si le-am pus pe CD, apoi am scos CD-ul, am sters pozele din calculator si am reintrodus CD-ul. Pozele erau acolo doar ca pozele sunt transparente intr-un fel thinking, dar pot sa le accesez. Dupa ce scot CD-ul imi zice ca trebuie sa le copiez pe CD. Nu le-am copiat? raised eyebrows Nu inteleg. Va rog sa ma ajutati. Multumesc. Dau fundita.

9 răspunsuri:
| Catalin_Adrian_Neagu_1989 a răspuns:

Mai mult ca sigur folosesti windows xp, foloseste si tu un program gen nero, sau daca nu introduci din nou cd si dai pe write data on disc trebuie sa ai in stanga cum ai intrat in cd

| Catalin_Adrian_Neagu_1989 a răspuns:

Asta e acum da si tu o funda la cine crezi ca merita

| Catalin_Adrian_Neagu_1989 a răspuns:

Nu este nici o problema dar vei vedea ca si alti vor spune acelasi lucru succes in continuare

| Catalin_Adrian_Neagu_1989 a răspuns:

Nu uita de funda laughing

| Andrei117 a răspuns:

Mai intai cum leai copiat: daca ai dat copy la poze si le-ai pus cu paste in cd nu e bine

Trebuie sa le "scrii" in cd cu un program.Eu iti recomand Nero sau CDBurnerXP

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Catalin_Adrian_Neagu_1989 ti-a spus ceva.
Cind dai copiere pe CD le duce de fapt intr-o memorie intermediara (nu stiu cum sa o numesc, dar si eu copii la fel). Daca iti mai apar cum ai spus, cind introduci CD-ul, undeva in stinga sus ai in meniu: write... pe CD. Nu ma pricep bine la PC-uri si acum scriu din amintiri. Succes si invata-te sa stergi dupa ce verifici tot.

| tteo92 a răspuns:

Salut!
Deci vreau sa-ti zic ca ai stricat Cd-ul, nu se face asa ceva.
Pozele nu le poti muta pur si simplu din pc pe cd, nu ai facut nimic cu asta ai nevoie de un program cum ar fi :`nero`. Ai cd inscriptibil?

| tteo92 a răspuns:

Pozele le poti recupera prin `system restore` dar nu si CD-ul.

| DjYeti a răspuns:

Exista un program numit Auslogics BootSpeed care are o optiune File Disaster Recovery si poti recupera maxim 150 de fisiere la un interval de maxim 24 de ore..eu am recuperat asa zeci de fisiere care am crezut ca nu le mai vad. e destul de complicat sa folosesti programul da ar fi o solutie pentru tine.