| Zuzatah a întrebat:

Cum pot descarca muzica din pc pe CD? Stiu ca cu acel program Nero dar cum sa il folosesc?big grin Si cand descarc muzica pe Cd sa functioneze si pe boxe! Funda:*

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Ca sa faci un CD cu muzica, trebuie in primul rand sa stii cam ce format vrei sa fie, ca pentru a-l asculta la player-ul audio al masinii (care nu citeste MP3), trebuie format track, iar daca e MP3, faci un CD normal. Daca faci cd-ul cu track-uri, or sa incapa maxim 20 de piese (sau 80 de min de muzica), daca e MP3, poti pune pana la 680Mb. Cum faci un CD cu track-uri: deschizi Nero StartSmart si alegi "Make Audio CD" unde incarci muzica pana la 80 min. Ca sa faci CD cu MP3 dai pe "Make Data CD", un pui fisierele MP3 fara niciun folder (atentie sa nu ai caractere ciudate la denumire si sa nu le pui denumiri prea mari). In ambele cazuri, inainte de a da "Burn", te asiguri ca la setari ai ales cea mai mica viteza de scriere, ca daca e prea mare e posibil ca player-ul audio sa nu citeasca CD-ul.
Bafta. Sper sa fi inteles.

| RAY a răspuns:

Descarci muzica o pui intr-un folder logic apoi deschisi nero apoi dai adaugare folder apropo te asiguri ca ai spatiu destul pe cd, apoi burn,viteza cea mai mica, recomand sa cumperi un cd-urii de calitate, desigur ca trebuie sa ai dvd rw cea ce ai, vezi ca daca ai cdrw poti copia doar cd nu si dvd de 4, 6 gb

| diverse a răspuns:

Sunt CD DVD care nu trbue sa folosesti nero le copiezi normal si sunt in jur la 2, 50-3, 00 lei
nu uita de funda