| SecretName1234 a întrebat:

Cum pot salva datele de pe un laptop care nu mai merge?

7 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Cand reinstalezi windows-ul (ma refer de la vista in sus) numai formatezi partitia, pur si simplu selectezi partitia unde vrei sa instalezi windows-ul si iti va aparea un mesaj in care trebuie sa dai "OK" in care iti va spune ca tot continutul vechi al windows-ului de pe partitie va fi mutat intr-un folder "Windows.old" (aici vor fi folderele vechi de programe, windows si useri fara a putea fi refolosite doar ca salveaza toate datele). de asemenea poti intra in "Safe Mode", asta daca functioneaza (inainte de a intra in windows, apesi F8 si selectezi "Safe Mode" dupa care iti va incarca un windows limitat in care vei putea gestiona fisierele).

| Lynnfield a răspuns (pentru al3xander):

De ce aberezi, ce înseamnă pentru tine dacă omul spune "laptop care nu mai merge?" că poate reinstala windows, eşti nebun sau mediocru, nu merge, ce sa mai poţi reinstala?

| al3xander a răspuns (pentru Lynnfield):

Nu a spus de ce numai merge, poate numai intra in windows ce dracu nu ti-e clar? daca numai merge deloc ii recomand un docking station pentru HDD tip asta http://www.ebay.com.au/......0434175405
si vezi pe cine faci mediocru sau nebun ca de-ti *** una te pupa mama ta la rece

| Lynnfield a răspuns (pentru al3xander):

A spus că nu mai merge, ceea ce este destul te clar ţinănd cont că vrea să salveze datele, dacă nu mai intră în windows dă restart, BSOD chesti de genu care pot fi specificate, dar după cum vezi nu specifică nimic, de ce nu găndeşti şi tu înainte să dai cu presupusul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un service.

| Lynnfield a răspuns:

Hard discul de laptop poate fi folosit şi la PC (aia este memoria, acolo sunt ţinute datele) trebuie doar să îl scoţi din laptop şi să îl conectezi la pc, dacă ai un cablu si mufă de alimentare SATA!

| SecretName1234 explică (pentru Lynnfield):

Hard disk-ul de la un notebook se potriveste la laptop? Pentru ca notebook-ul este cel stricat.