| pretty34 a întrebat:

Cum sa pun limba romana (sa se afiseze tot in romana) pe windows7?

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Windows 7 ce model?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| AnnaMaria27 a răspuns:

Pai intri in "Control Panel", apoi la " Clock, Languege and Region" selectezi : "Change keyboards or other imput methods"! Cand ajungi acolo intri la "Formats" si setezi limba Roumanian!happy Sper ca ai inteleshappy

| pretty34 explică (pentru AnnaMaria27):

Asta am facut si eu dar imi pare doar pentru format, eu ma gandeam la displaz language cum sa o schimb. sad

| AnnaMaria27 a răspuns (pentru pretty34):

Pai atunci tot acolo intra la "Keyboards and Langueges" si selecteaza limba romana! Sper ca te-am ajutat! big grin

| AndreiGabi a răspuns (pentru pretty34):

Start,scrie in casuta de cautare update,click windows update,check for update (stanga sus),astepti sa faca update, o sa apara sub rezultat "... optional updates are available, click pe asta, in lista aparuta bifeaza romanian, click ok si install updates. O sa iti apara o fereastra cu "install dispaly languages" si astepti sa se instaleze.

SOLUTIA ASTA MERGE DOAR PE WINDOWS 7 Ultimate sau Enterprise.
Bafta!

| pretty34 explică (pentru AndreiGabi):

Am windows 7 ultimate si am facut asa, dar imi spune c nu poate gasi o noua actualizare sad. Altceva nu merge, nu? happy

| AndreiGabi a răspuns (pentru pretty34):

Ba da.Descarca de aici : http://www.froggie.sk/download.html,in functie de sistemul tau, x86(32 biti) sau 64 biti; dupa ce alegi sistemul de oprare alegi limba romana.
Deschide fisierul si o sa ajungi direct la pasul cu instalarea limbii romane.Astepti sa se instaleze dupa care mergi in control panel, "clock, lang. and region", change display language.O sa iti apara de ales dintre limba actuala si romana. Bafta!