| MircescuCristian1994 a întrebat:

De 5 zile nu mai am internet pe calculator(acum scriu de pe laptop) si nu pot sa inteleg de ce. Eram pe calculator si ma uitam pe internet la ceva cand deodata mi se blocheaza calculatorul(mi s-a mai intamplat, poate e doar o coincidenta), ii dau restart si vad ca nu mai am internet). Si de atunci pana acum, de fiecare data cand incerc sa ma conectez la internet imi scrie ceva de eroare 651.Fratele meu se pricepe bine la calculatoare si a zis ca incearca sa rezolve el problema cand se intoarce de la facultate(face in alt oras si sta la camin) dar vine in 2 saptamani... daca imi puteti da o sugestie in privinta a ceea ce pot face sa rezolv problema as ramane recunoscator.Multumesc celor care au avut rabdarea de a citi tot mesajul meu.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai o problema cu cititul?
http://bfy.tw/5Msi

| KnowEverything a răspuns:

Se poate sa fie de la placa de retea sau de la cablu in sine happy Mai bine cere parerea unui specialist (sau a fratelui tau), cel mai sigur happy

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Ai putea sa mergi la un service cu el sau sa il astepti pe fratele tau si sa stai pana atunci pe laptop.Mai bine iti astepti fratele ca sa nu faci o prostie de nici fratitu sa nu-l mai repare! Sper ca aceste zile sa treaca repede pentru tine, dar si pentru mine sa ma mai duc la scoala sa mai dau teste, sa mai invat... crying laughing

| DomnuCoteaTM a răspuns:

Salut. Legat de Error 651. Si eu am patit aceeasi chestie, dar la mine a fost din prostie/neatentie si am stat fara net 2 zile pana sa constat ca am uitat sa conectez un cablu.

Ai modem sau router wireless? In plus, ce provider de internet ai (operator, gen RDS, UPC)

| MircescuCristian1994 explică (pentru DomnuCoteaTM):

Am router wireless, provider de internet-RDS

| DomnuCoteaTM a răspuns:

Ok, si eu am intampinat aceeasi problema. Incearca sa reconfigurezi routerul (bagi iar CD-ul si il reconfigurezi), fi atent sa fi respectat ORICE pas de acolo in ordinea de acolo pentru a nu omite ceva. Daca nici asta nu merge, suna la cei de la RDS si vor sti ce sa faca.