| TPUuser199 a întrebat:

De astazi, mi se tot sterge imaginea de pe desktop`ul laptopului. La cateva secunde dupa ce se face ecranul negru, imi apare in bara sa dau click pentru a instala windows`ul.
1. Cum s`a intamplat sa se dezinstaleze pur si simplu?
2. Ce pot face in privinta asta, tinand cont ca nu ma prea pricep in acest 'domeniu'?
3. Laptopul il mai pot folosi asa? Sau va trebui neaparat sa instalez windows`ul?
Va rog, fara jigniri!

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

P.S: Ce am uitat sa precizes este faptul ca s-a instalat acel genuine, de cate ori ai schimba tema la windows dupa un anumit timp va reveni tot ''ecranul negru''.

| Cristizz21 a răspuns:

Se intampla asta pentru ca nu ai activat windows-ul cu o licenta, el este activ doar o perioada in modul trial iar acum trebuie sa il activezi. In mod legal si corect trebuie sa cumperi o licenta. Spune ce windows folosesti si poate te pot ajuta.

| Capsunica19 a răspuns:

Nu iti pot spune exact de la ce s-a intamplat ca nici eu nu ma pricep prea bine, ce pot sa-ti spun clar este ca mi s-a intamplat si mie. Trebuie sa iti reinstalezi windows-ul, gaseste un prieten care se pricepe. Eu pana sa aflu de ce tot imi dispare imaginea de pe desktop nu stiam ce de la ce este deci l-am folosit asa si nu s-a intamplat nimic dar indicat ar fi sa iti reinstalezi windows-ul.